Звітування директор ЗДО №101 ЗМР

перед педагогічним колективом та громадськістю  за 2022 - 2023 н.р

 

Вступ. Щорічне звітування директора здійснюється відповідно до Наказу МОН України від 28.01.2005р. N55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю від 23.03.2005 N178, Положення про дошкільний навчальний заклад. Метою звітування є утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку. Протягом 2022-2023н.р. в закладі проведено  просвітницьку роботу серед батьків з питань підготовки дітей до школи (інформація на сайті, індивідуальне консультування). Організовано моніторинг засвоєння дітьми Базового компоненту дошкільної освіти, інформацію доведено батькам вихователями закладу індивідуально, через вайбер групи, сайт закладу. На сайті закладу викладено рекомендації стосовно підготовки дітей до навчання в школі. Забезпечено внутрішньо переміщених осіб дошкільною освітою за дистанційною формою. Здійснено співпрацю з колегіумом «Елінт» з питань наступності організації освітнього процесу за дистанційної форми його організації.

Створення умов для навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. В закладі створено умови для повноцінної дошкільної освіти відповідно до Законів України “Про дошкільну освіту”, “Положення про дошкільний навчальний заклад”. Освітній процес проводиться відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні згідно комплексної програми для дітей раннього та переддошкільного віку «Стежинки у Всесвіт», дотримано вимоги Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності (наказ МОН України від 20.04.2015 №446); враховано рекомендації Листа МОН України №1/7707-22 від 11.07.2022 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану»; Листа МОН України №1/8504-22 від 27.07.2022 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році». Створено умови для реалізації державної політики у сфері освіти, рівного доступу громадян до якісної освіти, забезпечення прав дітей   на здобуття освіти.

Складено освітню програму закладу відповідно до вимог Державних стандартів, її змістовного наповнення, граничного обсягу навчального навантаження на рівні дошкільної освіти в межах виділених асигнувань на 2022-2023 н.р.  Забезпечено на вебсайті закладу відкритий доступ до освітньої програми. В вайбер групах виставляються Розклад занять та  ссилки на заняття. Створено  умови для здобуття освіти на рівні стандартів освіти під час дистанційного освітнього процесу. Забезпечено доцільну організацію освітнього процесу та здійснюється систематичний контроль за виконанням освітніх програм, забезпечено функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Забезпечено реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.

Виконання Річних завдань закладу. Протягом 2022-2023 н.р. проведено заходи щодо реалізації річних завдань. Продовжено роботу по оптимізації розвивального середовища закладу, як умови формування пізнавального інтересу у дітей.  Підвищено рівень безпечності освітнього простору щодо протидії насиллю, започаткувати впровадження основ технології вирішення конфліктів мирним шляхом. Продовжено розвиток системи організаційно - методичного супроводу підвищення професійного рівня педагогічних працівників шляхом використання в освітньому процесі сучасних технічних засобів навчання і Вебтехнологій. Створено єдину організаційно-педагогічну та психологічну систему реалізації річних завдань – всі заходи взаємопов’язані, розширюють та доповнюють один одного.  Річні завдання 2022-2023 навчального року виконано успішно.

Зміст контрольно-аналітичної діяльності 2022-2023 н.р. відповідає завданням річного плану, перспективному плану вивчення освітнього процесу, матеріали узагальнюються за підсумками контролю у формі довідок та наказів, розглядаються на виробничих нарадах, педагогічних радах. Систематично проводить моніторинг роботи педагогічного колективу. Управлінські рішення, прийняті протягом навчального року відповідають діючим нормативним документам. Накази та розпорядження видаються та своєчасно доводяться до відома працівників закладу. Здійснюється заохочення працівників. Порушень трудової дисципліни за навчальний рік немає.

           Організаційно-методичні заходи, проведені на реалізацію Річних завдань 2022-2023н.р. Результативно проведено Круглі столи на яких розглянуто актуальні питання (Методичні рекомендації про окремі  питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022-2023н.р.. Дотримання умов та вимог до організації роботи з дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти. Організація різних форм дистанційної освіти. Цифрові технології для професійної діяльності педагогічних працівників). Дієво організовано семінари – практикуми (Оптимізація предметного розвивального середовища. Організація пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку. Забезпечення особистісно орієнтованої модель взаємодії між вихователем і дітьми.  Підвищення організаційної  культури в педколективі). Педагогічні працівники та персонал взяли участь у тренінгах (Запобігання та протидія проявам насильства. Включення відновного підходу в освітній процес закладів освіти. Вирішення конфліктів мирним шляхом). Організовано цикл тренінгів для учасників освітнього процесу за  участі всесвітньої організації Ла Страда-Україна.

Організовано консультації для вихователів (Умови та вимоги до організації роботи з дистанційного навчання в закладах дошкільної освіти. «Аби адаптація була легкою», рекомендації для вихователів. Програма «Стежинки у всесвіт», рекомендації для педагогів по впровадженню програми. Форми роботи щодо організації дистанційного навчання в закладі дошкільної освіти. «Створення розвивального середовища в ЗДО». «Чим корисний спів для дитини». Форми організації дистанційної освіти. «Охорона праці та БЖД в ЗДО». «Психогігієна професійної діяльності педагога». «Як взаємодіяти з дитиною з руховою розгальмованістю». «Дослідницько пошукова діяльність в роботі з дітьми дошкільного віку». «Партнерська взаємодія педагога з дитиною». Дитина йде до школи, що мають знати батьки. «Запобігаємо професійному вигоранню». «Емоційний інтелект дітей дошкільного віку».  «День безпеки в інтернеті». «Організація роботи з ОП та БЖД». «Запобігаємо професійному вигоранню». «Виховання гуманних почуттів та відносин у дітей». «Оздоровчий період особливості організації». Формування у дошкільників позитивної мотивації до здорового способу життя».) Здійснено колективні перегляди (Огляд конкурс розвивального середовища. Реалізація проектної діяльності. Майстер класи для педагогів. Складання інтелектуальних карт.)

На Педагогічних радах розглянуто актуальні питання (Результати роботи закладу в літній період. Затвердження освітньої програми закладу. Оптимізація розвивального середовища закладу, як умова формування пізнавального інтересу у дітей. Поліфункціональність матеріалів обладнання ігрового середовища. Безпека предметного розвивального середвища. Безпечність освітнього простору закладу щодо протидії насиллю. Вирішення конфліктів мирним шляхом. Підсумки роботи за 2022-2023н.р.  Система організаційно - методичного супроводу підвищення професійного рівня педагогічних працівників закладу).

Застосовано різні напрями і форми організаційно-методичного супроводу професійного саморозвитку педагогічних працівників закладу: спонукально-настановний - «круглі столи», диспути; спонукально-мотиваційний - мотиваційні тренінги, бесіди, презентації; інформаційно-роз'яcнювальний - використання інтернет-ресурсів, «круглі столи», консультування, методичні об’єднання, методичні ради; інформаційно-формувальний-використання інтернет-ресурсів, веб-конференції, спецкурси в системі післядипломної педагогічної освіти, інтернет-семінари; заохочувально-стимулювальний - професійні конкурси і змагання, виставки; методичного вдосконалення - «Школи вихователя-початківця», корекція професійно-особистісного цілепокладання; контрольно-статистичний  - анкетування, співбесіди, психолого-педагогічна діагностика.

В результаті проведення організаційно-методичних  заходів підвищено рівень професійної компетентності педагогічних працівників з питань  оптимізації освітнього середовища: створено умови формування у учасників освітнього процесу здатності протистояння різним формам насилля, навичок ненасильницької поведінки, знаннями основ побудови конструктивного діалогу, керування загальнолюдськими цінностями у спілкуванні;  підвищено професійну компетентність педагогічних працівників з питань реалізації освітнього процесу сучасними технічними засобами, ресурсами Вебтехнологій; підвищено рівень надання освіти дітям.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки. З метою забезпечення максимально можливої безпеки учасників освітнього процесу, розпочато новий 2022-2023 н.р. в закладі  з 01.09.2022 за дистанційною формою навчання з використанням безпекової ситуації на території. Підстава: Указ Президента України від 24.02.2022 №64/222 «Про введення воєнного стану в Україні», від12.08.2022 №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»;  постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2022 №711 «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні; лист Міністерства освіти і науки України від 07.03.2022 №1/3378-22 «Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану».

Заклад забезпечено кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільною їх розстановкою. Всі педагоги протягом року підвищували професійну майстерність: брали участь у вебінарах та семінарах, тренінгах запропонованих ЗОІППО, та на платформі «Всеосвіта», про що свідчать сертифікати учасників. Організовано роботу  «Школи вихователя - початківця», під час роботи якої опрацьовано  нормативно – правові документи, державних стандартів у системі дошкільної освіти, вимоги педагогічної етики, вимоги до ведення ділової документації вихователя, рекомендації до складання індивідуальних планів роботи,  проведено відвідування стажерами занять наставників, спільне складання календарного та перспективного плану освітньої роботи, конспектів занять; ознайомлення з науковою літературою, обговорення новинок педагогічної літератури, творчих знахідок інших вихователів, тощо. Забезпечено участь молодих педагогів у роботі методичних об’єднань семінарів (згідно з планом територіального відділу освіти).

Протягом року відбулося удосконалення цифрових навичок педагогічних працівників закладу для організації роботи в умовах правового режиму воєнного стану та необхідності запровадження технологій дистанційного навчання.

Створено умови для професійного зростання педагогів закладу, формування готовності до роботи в умовах дії правового режиму воєнного стану, до виконання завдань Програми,  впровадження сучасних підходів до організації навчання, реалізації принципів соціально-емоційного навчання, впровадження  в освітній процес технологій дистанційного навчання. Здійснюється дієвий контроль за дотриманням академічної доброчесності  в закладі.

Охорона праці. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», з метою створення безпечних умов праці, освітнього процесу, реалізується державна політика в галузі охорони праці. Призначена особа (вихователь-методист), відповідальна за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності. Затверджено План організаційно-технічних заходів щодо поліпшення умов праці, здоров’я працівників закладу на 2022-2023 н.р. організовано навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. В наявності Положення про навчання та перевірку знань з питань охорони праці, Програма навчання та перевірки знань з охорони праці, План заходів з охорони праці, Програма вступного інструктажу з охорони праці, Інструкції з охорони праці для усіх посад, професій та видів робіт,  згідно графіка проводиться навчання та перевірка знань з питань охорони праці для працівників закладу. В наявності Посадові інструкції для всіх категорій працівників. Дотримано вимоги Інструкцій з електробезпеки, цивільного захисту. Затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку, Колективний договір має розділу «Охорона праці». Ведеться журнал «Адміністративно – громадського контролю». Робочі місця відповідають санітарно-гігієнічним нормам, вимогам безпеки і охорони праці. Всі категорії обслуговуючого персоналу забезпечені спецодягом.

У 2022-2023 навчальному році забезпечено дотримання в закладі чинного законодавства України: Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669;  Положення  про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України  від 22.11.2017 №1514 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 18 квітня 2006 року № 304»; Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Комітету по нагляду за охороною праці  Міністерства праці та соціальної політики України від 29.01.1998 №9 (наказ «Про внесення змін до Положення про розробку інструкцій з охорони праці наказ  Міністерство соціальної політики  України від 30.03.2017 № 526); Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього  процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.05.2019 № 659; Порядок проведення розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337; Типове положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Державного  комітету  України з  нагляду за  охороною   праці  від 15.11.2004 № 255 (зі змінами); Лист Міністерства освіти і науки України від 11.07.2022  № 1/7707-22 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умов воєнного стану».

Вжито заходи щодо якісної підготовки закладу до організованого початку 2023-2024 навчального року, реалізації в межах повноважень Концепції безпеки закладів освіти, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 07.04.2023№ 301р.

Забезпечено функціонування постійно діючої технічної комісії  з обстеження приміщень, інженерно-технічних комунікацій закладу для проведення огляду будівель, приміщень комунікацій для підготовки закладу освіти до опалювального сезону, визначення готовності спортзалу, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень, до нового навчального року та складено відповідні акти.

            Забезпечення вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. В закладі створено умови  перебування дітей відповідно до Закону України «Про охорону дитинства»; Положення Міжнародної конвенції ООН «Про права дитини». Забезпечено вимоги Постанови КМУ України від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі». Дотримано Порядок реагування на випадки булінгу (цькування), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», вимоги наказу МОН України від 28.12.2019 №1646 «Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», рекомендації листів МОН України від 22.09.2021 № 1/9-485 «Щодо сприяння в проведенні інформаційної кампанії «Стоп булінг»» та від 23.09.2021 №4/793-21 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу». З метою реалізації заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, навчання усіх учасників освітнього процесу протидії булінгу та дискримінації в закладі освіти організовано ознайомлення колективу закладу з Порядком забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», іншими відповідними законодавчими актами.

Протягом року проводились інструктажі з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності згідно плану. Працівники які щойно приступили до роботи проходили первинний та повторний інструктажі із записом у відповідному журналі. В журналі адміністративно громадського контролю ведеться облік контролю за дотриманням працівниками усіх структурних підрозділів дотримання посадових та інструкцій з охорони праці. Раз на квартал було надано звіт до відділу освіти із зазначених  питань .  Для дітей проведено: Тиждень безпеки дитини у закладі освіти (24.04.2023 - 28.04.2023); Тиждень  з основ безпеки  життєдіяльності (17.04.2023 - 21.04.2023); День цивільного захисту-28.04.2023,  дітям запропоновано пригадати як скласти «Рюкзак безпеки», повторити правила поведінки в укриттях та під час повітряної тривоги. З працівниками закладу проведені інструктажі з Цивільного захисту, правила поводження під час повітряної тривоги, правила поводження під час пожежі, повторили правила евакуації та схеми евакуації. Проведено навчання з надання першої долікарської допомоги під час поранень, кровотечі, втраті свідомості та переламі кінцівок. Проведено навчання користування первинними засобами пожежогасіння. Інформація про перебіг заходів викладалась на сторінку у Фейсбуці.

Забезпечено дотримання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2002 № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб та Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246. Проводиться робота щодо запобігання вживанню на території закладу освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.

Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу. Матеріально-технічну базу закладу збережено та зміцнено, заклад забезпечено миючими та дезінфікуючими засобами, організовано ремонти технологічного обладнання, сантехніки, ігрового обладнання на дитячих майданчиках, придбано демонстраційний та роздавальний навчальний матеріал згідно віку дітей тощо. Санітарний стан приміщень закладу, ігрових майданчиків та території відповідає Санітарному регламенту. Дотримується режим прибирання, дезінфекції, кварцювання, провітрювання і  контролюється директором та сестрою медичною старшою. Доцільно вирішуються питання фінансово-господарської діяльності закладу. Дотримано договірні зобов'язання і фінансова дисципліна. Майно закладу використовується у відповідності до вимог чинного законодавства України. Забезпечено ефективне використання і збереження закріпленого за закладом комунального майна. Систематично проводить моніторинг роботи персоналу закладу. 

Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю. В закладі налагоджена співпраця з громадськими організаціями, депутатами міської ради, організована робота батьківського комітету засобами Вайбер та, індивідуально. Директор взаємодіє з головами батьківських комітетів групп. Проводилась робота по залученню батьків до освітнього процесу в дистанційному  режимі. Інформація для батьків розміщувалась на сайті закладу, в групі Вайбер (у кожної  групи окремо). Зворотній зв’язок підтримувався через групу Вайбер, на сторінці у Фейсбук.  Консультативні матеріали та інформація оприлюднювалась у телеграмм каналі, через групу Вайбер, на сайті.

Забезпечено оприлюднення на вебсайті закладу інформації, передбаченої статтею 30 Закону України «Про освіту», здійснюється захист персональних даних учасників освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану в Україні. Забезпечено роботу Електронного реєстру по зарахуванню дітей до закладу дошкільної освіти шляхом використання електронного ресурсу «Курс: Дошкілля» як відкритого і прозорого сервісу для запису у заклад дошкільної освіти. Забезпечено умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу засобами сайту закладу, вайбер групами, індивідуально. Проводиться звітування директора про роботу на загальних зборах (конференціях) колективу закладу. В закладі дотримується Закон України «Про звернення громадян», Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Статут та правил внутрішнього розпорядку закладу

 

№ п/п

Обов’язки 

Відмітка про виконання

1

організовує діяльність закладу;

виконано

2

вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу;

виконано

3

забезпечує організацію освітнього процесу та здійснює контроль за виконанням освітніх програм

виконано

4

створює умови для здобуття освіти на рівні стандартів освіти

виконано

5

забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти

виконано

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

6

забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу

виконано

7

сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу

виконано

8

сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу

виконано

9

додержується вимог щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов перебування дітей у закладі

виконано

10

організовує та контролює харчування дітей згідно вимог чинного законодавства України, нести за це персональну відповідальність

2022-2023 н.р. заклад працював в дистанційному режимі

11

забезпечує необхідну кількість кваліфікованого персоналу для надання послуг з харчування дітей. Впроваджує Програми-передумови системи НАССР, системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, які ідентифікують, оцінюють і контролюють небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів

виконано

розроблено загальну систему впровадження, управління та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР

12

забезпечує наявність у кожного працівника харчоблоку особистої медичної книжки та своєчасність проходження медичного огляду зазначених працівників відповідно до вимог чинного законодавства України

виконано

особисті медичні книжки працівників харчоблоку

в наявності

 

13

забезпечує проведення інструктажів з охорони праці, техніки безпеки та пожежної безпеки працівників закладу освіти відповідно до вимог чинного законодавства України

виконано

ведуться журнали інструктажів

14

звітує про свою роботу на загальних зборах (конференціях) колективу закладу

виконано

 

15

володіє, користується майном закладу у відповідності до вимог чинного законодавства України

виконано

16

забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за закладом комунального майна

виконано

17

забезпечує дотримання умов, що визначаються підсумками інституційного аудиту

виконано

18

забезпечує безпечні умови життєдіяльності учасників освітнього процесу

 виконано

19

забезпечує дотримання договірних зобов'язань і фінансової дисципліни

виконано

20

забезпечує виконання програми розвитку закладу та впровадження інноваційної діяльності

виконано

 

21

забезпечує вжиття конкретних заходів з урахуванням результатів інституційної аудиту закладу

виконано

22

забезпечує вжиття конкретних заходів за результатами внутрішньої перевірки Органом управління

виконано

23

проводить моніторинг роботи з педагогічним колективом та іншими працівникам закладу

виконано

24

постійно підвищує свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність

виконано

25

виконує освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання

виконано

26

сприяє розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров'я

виконано

27

дотримується академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі

виконано

28

дотримується педагогічної етики, моралі

виконано

29

поважає гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу

виконано

30

настановленнями і особистим прикладом утверджує повагу до  суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму толерантності, працелюбства

виконано

31

формує у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України

виконано

 

32

виховує у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, її національних, історичних, культурних цінностей, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання країни та навколишнього природного середовища

виконано

Заходи щодо забезпечення функціонування української мови як державної

33

формує у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами

виконано

34

захищає здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров'ю здобувача освіти

виконано

Заходи щодо запобігання та протидії булінгу

35

запобігає вживанню на території закладу освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам

виконано

36

додержується Статуту та правил внутрішнього розпорядку закладу, виконувати свої посадові обов’язки

виконано

37

вводить в дію рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти рішеннями керівника закладу

виконано

38

додержується Закону України «Про звернення громадян»

виконано

39

дотримується Інструкції з діловодства закладі освіти

виконано

40

дотримується Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації»

виконано

41

додержується трудового та іншого законодавства України

виконано

42

здійснює інші повноваження, передбачені чинним законодавством України та Статутом закладу

виконано

 

 


Звітування директора ДНЗ №101

перед педагогічним колективом та громадськістю  за 2021 - 202н.р.

 

Щорічне звітування директора здійснюється відповідно до Наказу МОН України від 28.01.2005р. N55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю від 23.03.2005 N178, Положення про дошкільний навчальний заклад. Метою звітування є утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку. Протягом 2021-2022н.р. в закладі проведено  просвітницьку роботу серед батьків з питань підготовки дітей до школи (інформація на сайті, консультування). Організовано моніторинг засвоєння дошкільниками Базового компоненту проведено за період 01.09.2021-31.01.2022, інформацію доведено батькам вихователями закладу індивідуально. На сайті закладу викладено рекомендації стосовно підготовки дітей до навчання в школі. Забезпечено внутрішньо переміщених осіб дошкільною освітою.

Налагоджено співпрацю з колегіумом «Елінт» з питань наступності організації освітнього процесу (Наказ від 31.08.2021 №82), ознайомлення батьків з чинним державним стандартом освіти. Заходи з питань наступності  в  роботі  ДНЗ  та  школи: Реформа  початкової  освітив умовах нової Української школи, Базовий компонент дошкільної освіти. Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти – важливий крок до неперервності здобуття людиною освіти, Створення  сучасного розвивального  середовища  для соціальної адаптації дитини, Наступність  в роботі  з  питань   патріотичного  виховання, Ключові компетентності  дошкільної та початкової освіти, консультація (Психолого – педагогічні умови і шляхи формування мотиваційної готовності дітей до навчання у школі).

Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. В закладі створено умови для повноцінної дошкільної освіти відповідно до Законів України “Про дошкільну освіту”, “Положення про дошкільний навчальний заклад”. Освітній процес проводиться відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні згідно комплексної програми для дітей раннього та переддошкільного віку «Стежини у Всесвіт». Організовано: гурток образотворчої діяльності згідно Парціальної програми гуртка з образотворчої діяльності  дітей старшого дошкільного віку «Сонячні промінчики»; гурток дитячої хореографії,  згідно Програми хореографічної діяльності дітей від 3-х до 7-ми років «Дитяча хореографія». Враховано Інструктивно-методичні рекомендації «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році», Лист МОН №1/9-406 від 10.08.2021 року.

В освітньому процесі використовуються інноваційні педагогічні технології: особистісно орієнтоване  навчання, технологія гуманізації освітнього процесу, педагогічне проектування, технологія інтегрованого навчання та виховання, використання ментальних карт, метод проектів, здоров'язбережувальні технології, тощо.

Виконання Річних завдань закладу. Протягом 2021-2022 н.р. в ДНЗ №101 реалізовано завдання щодо: формування пізнавального інтересу у дітей дошкільного віку за допомогою стимулюючих елементів розвивального середовища (оптимізація розвивального предметно - ігрового, просторового середовища  ЗДО); розвитку пізнавального інтересу дітей дошкільного віку засобами ігрових освітніх технологій; створення системи організаційно - методичного супроводу підвищення професійного рівня педагогічних працівників. Створено єдину організаційно-педагогічну та психологічну систему реалізації річних завдань – всі заходи взаємопов’язані, розширюють та доповнюють один одного. 

Організаційно-методичні заходи, проведені на реалізацію Річних завдань 2021-2022н.р. Одним із завдань Річного плану роботи ДНЗ №101 є реалізація організаційно-методичного супроводу професійного саморозвитку педагогічного працівника. Оскільки від практичної реалізації цього завдання в освітньому просторі залежить розв’язання таких пріоритетних задач, як: результативність формування компетентності дітей з різних напрямків Базового компоненту дошкільної освіти; формування і розвиток творчої особистості педагогів, неперервність освіти упродовж життя, професійно-творча реалізація педагогів та їх вихованців, забезпечення індивідуальних траєкторій розвитку особистості, результативність співпраці з батьками, тощо. Завдяки створенню системи організаційно - методичного супроводу підвищення професійного рівня педагогічних працівників, протягом 2021-2022 н.р. в ДНЗ №101 проведено заходи, спрямовані на:

- формування (актуалізація) у педагогів потреби у професійному саморозвитку;

- забезпечення умов для орієнтації педагогічних працівників закладу у стратегіях, напрямах, формах і методах професійного саморозвитку;

- забезпечення адекватної підтримки педагогів на всіх стадіях професійного саморозвитку на інформаційно-методичному, психологічному рівнях тощо;

- застосування організаційно-методичних, психолого-педагогічних та індивіду- альних засобів стабілізації професійного саморозвитку педагога;

- впровадження системи формування психолого-педагогічної спрямованості на розвиток і саморозвиток суб’єктів освітнього простору (методики, стратегії і тактики, способи дій відповідно до персональних освітніх траєкторій та завдань освіти);

- надання допомоги (за потребою) щодо рефлексії, систематизації та узагальнення власного досвіду у контексті професійно-творчої самореалізації та результатів цього досвіду; виявлення ефективних стратегій, напрямів, способів, видів, форм, методів професійного саморозвитку педагогічного працівника дошкільного навчального закладу. 

Застосовано різні напрями і форми організаційно-методичного супроводу професійного саморозвитку педагогічних працівників закладу: спонукально-настановний - «круглі столи», диспути; спонукально-мотиваційний - мотиваційні тренінги, бесіди, презентації; інформаційно-роз'яcнювальний  - використання інтернет-ресурсів, «круглі столи», консультування, методичні об’єднання, методичні ради; інформаційно-формувальний - використання інтернет-ресурсів, веб-конференції, спецкурси в системі післядипломної педагогічної освіти, інтернет-семінари; заохочувально-стимулювальний - професійні конкурси і змагання, виставки; методичного вдосконалення - «Школи вихователя - початківця», корекція професійно-особистісного цілепокладання; контрольно-статистичний  - анкетування, співбесіди, психолого-педагогічна діагностика.

Проведені заходи: психологічна допомога щодо безумовного прийняття себе як педагога (продовження формування позитивного мислення й світосприйняття, трансформація на емоційному та когнітивному рівнях); організовано самотестування, тренінги, консультації; надана допомога з пошуку та розкриття власних потенційних ресурсів, творчих можливостей і здібностей щодо глибшого розуміння життєвого призначення та професійної самореалізації., складання програми професійного саморозвитку.Опрацьованодокументи, що  визначають  зміст  дошкільної  та  початкової  ланок освіти  на  сучасному  етапі: Програма «Стежинки у Всесвіт», «Базовий компонент дошкільної освіти», «Державний  стандарт  початкової  освіти», «Внутрішня система забезпечення якості освіти».  Проведено семінар – практикум «Реалізація Базового компоненту дошкільної освіти», «Організація проектної діяльність в ДНЗ»,  «Квест – освітня технологія для розвитку дітей»,  «Підвищуємо організаційну культуру в педколективі». Організовано Круглий стіл «Формуємо розвивальне середовище», Майстер - клас для педагогів «Асоціативні карти».

Надано консультації: «Проектна діяльність», «Виховання гуманних почуттів та відносин у дітей», «Формування у дошкільників позитивної мотивації до здорового способу життя»,  «Партнерська взаємодія педагога з дитиною», «Створення розвивального середовища в ЗДО», «Дослідницько - пошукова діяльність в роботі з дітьми дошкільного віку», «Складові здоров'я дошкільника. Пам'ятки для вихователів», «Розвиток пізнавального інтересу дошкільника», «Запобігаємо професійному вигоранню», «Психогігієна професійної діяльності педагога», «Ненасильницька взаємодія», «Партнерська взаємодія педагога з дитиною». Проведено огляд - конкурс розвивального середовища. Забезпечено реалізацію проектної діяльності, складено освітні проекти: «Сім’я», для всіх вікових груп (тижневий); «Ми - Земляне», старший дошкільний вік, (тижневий); «Хто знає - той успіх має», старший дошкільний вік, (тижневий); «Сонце», старший дошкільний вік, (тижневий); ознайомлення з рідним краєм «Стежками рідного краю. П’ять  чудес Запоріжжя», старший дошкільний вік, (тижневий).  Результативною є робота з  складання інтелектуальних карт .

В результаті реалізації річних завдань 2021-2022н.р.: підвищено рівень професійної компетентності педагогічних працівників з питань  створення освітнього середовища шляхом організації ігрової діяльності; підвищено рівень компетентності дитини щодо ігрових освітніх технологій; підвищено мотивацію педагогічних працівників щодо професійного саморозвитку і  підвищення рівня професійної компетентності. Аналіз результатів процесу професійного саморозвитку педагогічних працівників закладу дає підстави стверджувати, що забезпечення системного організаційно-методичного супроводу професійного саморозвитку та саморуху педагога за індивідуальною освітньою траєкторією — одна із найважливіших задач освіти дорослих. Її реалізація забезпечує безперервність професійного саморозвитку педагога, що, в свою чергу, оптимізує реалізацію професійних задач, життєдіяльність педагогічного працівника і функціонування навчального закладу.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки. У 2021-2022 н.р. в закладі працювало  29 педагогів: директор, вихователь-методист, практичний психолог, керівник музичний - 2, інструктор з фізичної культури, керівник гуртка, вихователі - 22. Кваліфікаційний рівень педагогів: «спеціаліст вищої категорії» – 10,  «спеціаліст першої категорії» – 1, «спеціаліст другої категорії» – 3;  «спеціаліст» – 15 (11 тарифний розряд – 11, 10 тарифний розряд – 1, 9 тарифний розряд – 3). Пройшли чергову атестацію: вихователі – 6, керівник гуртка – 1. За результатами атестації: підтверджено «спеціаліст вищої категорії» – 2, встановлено «спеціаліст першої категорії» – 1, «спеціаліст другої категорії» – 1;  «спеціаліст» - 1, присвоєно педагогічне звання «вихователь-методист» - 1. Протягом року проводилось підвищення теоретичного рівня і фахової підготовки педагогів закладу на курсах підвищення кваліфікації – 9 осіб. Всі вихователі брали участь у вебінарах та семінарах, тренінгах запропонованих ЗОІППО, та на платформі «Всеосвіта», про що свідчать сертифікати учасників. Організовано роботу  «Школи вихователя - початківця», під час роботи якої опрацьовано  нормативно – правові документи, державних стандартів у системі дошкільної освіти, вимоги педагогічної етики, вимоги до ведення ділової документації вихователя, рекомендації до складання індивідуальних планів роботи,  проведено відвідування стажерами занять наставників, спільне складання календарного та перспективного плану освітньої роботи, конспектів занять; ознайомлення з науковою літературою, обговорення новинок педагогічної літератури, творчих знахідок інших вихователів, тощо. Забезпечено участь молодих педагогів у роботі методичних об’єднань семінарів (згідно з планом територіального відділу освіти).

З метою виконання річних завдань проведено педагогічні ради, на яких розглядалися наступні питання: Обговорення і затвердження освітньої програми, плану роботи на новий навчальний рік,  Розвиток пізнавального інтересу дошкільника, Дослідницько - пошукова діяльність дошкільників, Цілісність, систематичність і послідовність планування й організації роботи з пізнавального розвитку дошкільників, Оптимізація розвивального предметно - ігрового, просторового середовища в ЗДО, Ігрові зони, як майданчик для розвитку творчої уяви дошкільників,  Ігрові осередки, Стимульні  матеріали для розвитку пізнавального інтересу дошкільників.

Забезпечення медичного обслуговування дошкільників. Протягом навчального року в закладі створено умови стосовно вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб»; виконано вимоги Постанови  Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заході  з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби  COVID – 19, спричиненої  корона вірусом SARS-CoV-2» (зі змінами); інших законодавчих актів з протиепідемічних заходів стосовно COVID-19; забезпечено  виконання Комплексного плану заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у закладі освіти; у випадках захворювання на COVID-19 дотримано «Алгоритм управлінських дій керівника закладу освіти м.Запоріжжя у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з виявленням у учасників освітнього процесу ознак гострого респіраторного захворювання, реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти», затвердженого директором департаменту освіти і науки Запорізької міської ради 25.08.2020.

На період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), в закладі забезпечено масковий режим; проводиться температурний скринінг дітей та працівників, щоденний медичний огляд дітей медичним персоналом закладу; моніторинг температурно-повітряного режиму; у період епідемічного підйому захворюваності на грип, ГРВІ, COVID-19 проводяться профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи. Медичний кабінет забезпечено необхідними засобами, обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту, тощо) та медичними препаратами для надання невідкладної допомоги.

Чисельність дітей закладу на 01.05.2022 складає 358 дітей. Соціальна група: інваліди дитинства – 2; діти з багатодітних сімей –24, малозабезпечених сімей – 3. Аналіз захворюваності свідчить, що діти вступають до дошкільного закладу вже маючи різні хвороби. Аналіз захворюваності дітей закладу за 2021 рік: загальна захворюваність складає 238 випадків на 1 000 – 648,5% проти  1485,4% в 2020 році; в структурі захворюваності: ГРВІ (73,6%),  гострий бронхіт (14,7%), вітряна віспа (11,3%), ГКІ(0,4%).

Відповідно до вимог статті 53 Закону України «Про освіту», статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту», розділу VIII «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669, посилено контроль за збереженням життя й здоров’я здобувачів освіти (наказ по ДНЗ №101 від 14.01.2022 №6). Організовано медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультури (Наказ від 31.08.2022 №80).

Забезпечення організації харчування дошкільників. Організацію харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до

п.35 Закону України «Про дошкільну освіту»; Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України в редакції  від 27.01.2021 №86; Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.202 1№305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», від 26.08.2002 №1243  «Про невідкладні питання діяльності дошкільних  та інтернатних навчальних закладів»; Інструкції  з організації харчування  дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я  України від 17.04.2006 №298/227; Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 24.03.2016 №234   Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних  дошкільних  та  інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002  №667; на виконання  рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 03.12.2021 №458 «Про затвердження переліків  категорій дітей, що забезпечуються безоплатним  харчуванням  у комунальних закладах освіти, та встановлення показників  вартості  харчування  дітей  у  комунальних  навчальних закладах м. Запоріжжя у 2022 році», від 21.12.2021 №497 «Про затвердження Положення про організацію харчування здобувачів освіти комунальних закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя», наказу департаменту освіти і науки Запорізької  міської  ради  від 30.12.2021 №431р «Про організацію харчування  дітей  у комунальних  закладах  дошкільної освіти  та у дошкільних підрозділах комунальних закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя у 2022 році», інших нормативно-правових актів з питань організації харчування дітей. Призначено відповідальну особу за організацію харчування дітей в ДНЗ №101 (Наказ від 31.08.2021 №73).

Організовано 3 разовий режим харчування дітей в закладі.

Харчування у  2021-2022н.р. організовано відповідно - 31983 дітоднів. Виконання натуральних норм харчування (ясла/сад), за 2020 рік складає: м'ясо, м'ясопродукти – 70 /78%; риба, рибопродукти – 111/96%; яйця – 100/100%; масло вершкове – 100/100%; молоко, кисломолочні продукти – 65/70%; сир кисломолочний – 80/103%; сир твердий – 88/92%; сметана – 110/100%; цукор – 100/100%; фрукти свіжі – 102/70%; овочі різні – 66/62 %, крупи – 100/100%, картопля – 96/83%, соки – 73/67%. Щоденне меню-розклад складається відповідно до примірного чотиритижневого меню, затвердженого директором закладу та погодженого Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області. Ведеться картотека страв, відповідно до двотижневого меню. Комірником своєчасно надаються заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, комісією з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини приймаються лише якісні продукти, згідно заявок. Упродовж року директор закладу здійснював контроль за організацією харчування дітей. Інформація про організацію харчування в закладі, розглядається на батьківських зборах, засіданнях Ради з організації харчування. Створено комісію з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування. У зв’язку з карантином, батьківська громадськість, не мала можливості входу на харчоблок і отримувала інформацію з питань харчування дітей в закладі через сайт, іншими  засобами зв’язку, індивідуальні консультації директора.

Директор щоденно контролює організацію харчування, дотримання вимог НАССР за напрямками: вимоги до зберігання продуктів харчування (якість продуктів харчування та продовольчої сировини, умови їх зберігання, дотримання термінів реалізації, виконання умов договору постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини); контроль санітарно - гігієнічного стану харчоблоку; закладка продуктів в котел; технологія приготування їжі та норми видачі готової продукції; видача готових страв на групи.

Персонал харчоблоку відповідає кваліфікаційним вимогам, забезпечений санітарним  та спеціальним відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних закладів від 24.03.2016 №234 п.13, санітарний одяг замінюється при забрудненні відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах п.1.37, умови прання забезпечені. Організовано систематичне гігієнічне навчання персоналу харчоблоку  (Санітарний регламент, Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах - 2 рази на рік; позапланове - при ускладненні епідситуації; за планом санітарно-просвітницької роботи – щомісячно). Гігієнічне навчання персоналу харчоблоку задокументовано (Лист обліку навчання працівників харчоблоку, під підпис). Організовано додаткове навчання персоналу харчоблоку, старшої медичної сестри щодо впровадження системи НАССР в роботу закладу із застосуванням презентаційних матеріалів, матеріалів тренінгів та прослуховуванням лекцій на сайті Prometheus.

Охорона праці. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», з метою створення безпечних умов праці, освітнього процесу, реалізується державна політика в галузі охорони праці. Призначена особа (вихователь-методист), відповідальна за організацію роботи з ОП, безпеки життєдіяльності (Наказ від 25.08.2021 № 70). Затверджено План організаційно-технічних заходів щодо поліпшення умов праці, здоров’я працівників закладу на 2020-2021 н.р. (Наказ від 13.08.2020 № 51); організовано навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності (Наказ від 25.08.2022 №71)

В наявності Положення про навчання та перевірку знань з питань ОП, Програма навчання та перевірки знань з ОП, План заходів з ОП, Програма вступного інструктажу з ОП, Інструкції з ОП для усіх посад, професій та видів робіт,  згідно графіка проводиться навчання та перевірка знань з питань ОП для працівників закладу. В наявності Посадові інструкції для всіх категорій працівників. Дотримано вимоги Інструкцій з електробезпеки, цивільного захисту. Затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку, Колективний договір має розділу «Охорона праці». Ведеться журнал «Адміністративно – громадського контролю». Робочі місця відповідають санітарно-гігієнічним нормам, вимогам безпеки і охорони праці. Всі категорії обслуговуючого персоналу забезпечені спецодягом.

Забезпечення вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. В закладі створено умови  перебування дітей відповідно до Закону України «Про охорону дитинства»; Положення Міжнародної конвенції ООН «Про права дитини». Забезпечено вимоги Постанови КМУ України від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі». Дотримано Порядок реагування на випадки булінгу (цькування), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», вимоги наказу МОН України від 28.12.2019 №1646 «Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», рекомендації листів МОН України від 22.09.2021 № 1/9-485 «Щодо сприяння в проведенні інформаційної кампанії «Стоп булінг»» та від 23.09.2021 №4/793-21 «Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу». З метою реалізації заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, навчання усіх учасників освітнього процесу протидії булінгу та дискримінації в закладі освіти організовано ознайомлення колективу закладу з Порядком забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах», іншими відповідними законодавчими актами.

Проводиться систематична робота щодо збереження життя і здоров’я дітей. Затверджені інструкцій з безпеки життєдіяльності (Наказ від 30.04.2021 № 47), Інструкція з організації охорони життя та здоров’я дітей (Наказ від 30.08.2019 № 69). Проведено День цивільного захисту, Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дитини (Наказ від 04.09.2020 № 65) у квітні 2021 року. З дітьми  систематично проводились бесіди та ігри з БЖД. Проведено Місячник безпеки життєдіяльності (Наказ від 16.11.2021 №109).

В закладі забезпечено вимоги охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Систематично проводяться інструктажі з пожежної безпеки, охорони праці, навчання безпечної життєдіяльності, на робочому місці є інструкції з охорони праці, випадків порушення інструкцій з охорони праці немає. Забезпечено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та медичних вимог щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи.

Зміст контрольно-аналітичної діяльності 2020-2021 н.р. відповідає завданням річного плану, перспективному плану вивчення освітнього процесу, матеріали узагальнюються за підсумками контролю у формі довідок та наказів, розглядаються на виробничих нарадах, педагогічних радах. Управлінські рішення, прийняті протягом навчального року відповідають діючим нормативним документам. Накази та розпорядження видаються та своєчасно доводяться до відома працівників закладу. Здійснюється заохочення працівників. Порушень трудової дисципліни за навчальний рік немає.

Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу. Матеріально-технічну базу закладу зміцнено за рахунок позабюджетних коштів.

За рахунок коштів Благодійного фонду, заклад забезпечено миючими та дезінфікуючими засобами, організовано ремонти технологічного обладнання, сантехніки, ігрового обладнання на дитячих майданчиках, придбано демонстраційний та роздавальний навчальний матеріал згідно віку дітей тощо. Санітарний стан приміщень закладу, ігрових майданчиків та території відповідає Санітарному регламенту. Дотримується режим прибирання, дезінфекції, кварцювання, провітрювання і  контролюється директором та сестрою медичною старшою.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю. В закладі налагоджена співпраця з громадськими організаціями, депутатами міської ради, організована робота батьківського комітету. Директор взаємодіє з головами батьківських комітетів груп, Правлінням Благодійного фонду стосовно підтримки матеріальної бази закладу, організації спільної праці по благоустрою, питань організації освітнього процесу, тощо. Рада дошкільного закладу залучена до управління діяльністю закладу, до складу Ради входять представники колективу та батьківської громадськості. Забезпечена дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Враховуються пропозиції, викладені батьківським комітетом, Радою, батьками.

 

 

Директор ДНЗ №101                                                                  Т.В.Мамунчак

Звітування директора ДНЗ №101

перед педагогічним колективом та громадськістю  за 2020-202н. р.

 

Щорічне звітування директора здійснюється відповідно до Наказу МОН України від 28.01.2005р. N55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю від 23.03.2005 N178, Положення про дошкільний навчальний заклад. Метою звітування є утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень.

Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку. В закладі проводиться  просвітницька робота серед батьків з питань підготовки дітей до школи (інформація на сайті, консультування). Організовано співпрацю з колегіумом «Елінт» з питань наступності організації освітнього процесу, ознайомлення батьків з чинним державним стандартом освіти. Проведено моніторинг щодо засвоєння дошкільниками Базового компоненту, інформацію доведено батькам вихователями закладу індивідуально. На сайті закладу викладено рекомендації стосовно підготовки дітей до навчання в школі. Забезпечено внутрішньо переміщених осіб дошкільною освітою.

Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес. В закладі створено умови для повноцінної дошкільної освіти відповідно до Законів України “Про дошкільну освіту”, “Положення про дошкільний навчальний заклад”. Освітній процес проводиться відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні за освітніми програмами: «Дитина в дошкільні роки», «Дитина»; організовано роботу гуртків за програмами: «Казкова фізкультура», «Дитяча хореографія», «Творчі перлинки для малої дитинки». В освітньому процесі використовуються інноваційні педагогічні технології: особистісно орієнтоване  навчання, технологія гуманізації освітнього процесу, педагогічне проектування, технологія інтегрованого навчання та виховання, нетрадиційні підходи до завдань фізичного виховання дітей дошкільного віку, здоров'язбережувальні технології.

Виконання Річних завдань закладу. Протягом навчального року заклад працював над реалізацією Річних завдань: оптимізація розвивального предметно-просторового середовища закладу, створення умов реалізації творчого потенціалу та розширення функціональних можливостей організму дошкільників засобами фізичного виховання, удосконалення системи планування як засобу оновлення освітнього процесу.

За наслідками реалізації річних завдань отримано наступні результати. Педагоги ознайомлені з критеріями розвивального середовища, поступово оновлюються обладнані ігрові зони згідно віку дітей, взаємодія учасників освітнього процесу відбувається на засадах гуманізму, батьки залучені до поповнення ігрового і дидактичного обладнання. Зміцнено здоров’я дітей, на заняттях з фізкультури відбувається удосконалення рухових здібностей та фізичних якостей, налагоджена співпраця інструктора з фізкультури та вихователів протягом дня. Педагогічні працівники ознайомлені з сучасними вимогами  до  планування освітнього процесу, використовують в роботі блочно-тематичне планування, розуміють  принципу інтеграції змісту освітніх ліній Базового компоненту дошкільної освіти, ознайомлені з основами використання  інтелектуальних карт.      

Організаційно-методичні заходи, проведені на реалізацію Річних завдань 2020-2021н.р. Заходи щодо створення умов реалізації творчого потенціалу та розширення функціональних можливостей організму дошкільників засобами фізичного виховання: консультації (Інноваційна оздоровча технологія – стретчинг, Складові здоров'я дошкільника, Пам'ятки для вихователів. Оздоровчий період, особливості організації); колективні перегляди (Оздоровча технологія – Стретчинг, Заняття з валеології); педагогічна рада. Заходи щодо удосконалення системи планування як засобу оновлення освітнього процесу у закладі дошкільної освіти: консультації (Планування освітньої роботи  згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти, освітніх програм - «Дитина в дошкільні роки» та «Дитина», Числова вежа, Актуалізуємо математичні знання педагогів, Як навчити дітей розв’язувати задачі, Запобігаємо професійному вигоранню, Дошкільник, девайс і психологічний розвиток, Мотивація до дії як основа формування сталого способу життя); семінар (Асоціативні карти, Проектна діяльність); майстер - клас для педагогів (Складання інтелектуальних карт); колективні перегляди. Реалізовано освітні проекти: Проект з валеологічного виховання, 4-6р.ж.; День Землі, 3-6р.ж.; Найдорожчі у світі люди, 6р.ж.; Моя родина – моя гордість, 5-6р.ж.; Природа наповнює і надихає – творить красу і гармонію життя, 5-6р.ж., Мова – душа народу; Що криється в словах, 5 - 6р.ж.; Виховання людяності, 5р.ж.

В 2020-2021 н.р. педагоги закладу брали активну участь в методичному житті району та міста (вебінари, науково-практичні конференції, семінари, тренінги, майстер класи). Участь педагогів в 2020-2021н.р. у конкурсах.

Районні конкурси: «Моя країна -Україна» (номінація Проект, Коломиченко О.В., Гергец Т.П., Бугаєва Ю.В.; номінація Творчий педагог, Коломиченко О.В., Соболь, Бугаєва Ю.В.; номінація Конспект заняття, Головко О.М.). «Україна рідний край – батьки завжди поруч» (Проект,  Коломиченко О.В., Бугаєва Ю.В., Нікітіна О.Г., Гергец Т.П..) «Заговори, щоб я тебе побачив» (Бугаєва Ю.В., Головко О.М.). «Перлинки Запорізького краю», Гребенюкова М.В. Фестиваль «Сучасний педагог», Бугаєва Ю.В., Єгорова Л.М.

Обласні конкурси: «Україна рідний край – батьки завжди поруч» (Проект, Коломиченко О.В., Бугаєва Ю.В.). «Запоріжжя - місто сад» (Соболь І.В.). «Технологічний парк художньо-педагогічних ідей» (СитницькаО.В., Єгорова Л.М.). Конкурс дитячих малюнкiв та плакатiв «ДСНС - очима дітей  та Обери життя», 78 робіт.

Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки. З метою вдосконалення професійної творчості педагогів протягом навчального року 6 педагогів пройшли курсову перепідготовку при ЗОІППО.  Вихователі закладу підвищували професійний рівень через он-лайн тренінги, семінари,опрацювання періодичних видань комплекту «Зразковий дошкільний навчальний заклад».

За результатами атестації 2021 року: підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 1особа, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої  категорії» - 2 особи, встановлено 11 тарифний розряд – 2 особи, встановлено 9 тарифний розряд – 1 особа.

Станом на 01.04.2021 року в закладі працює 31 педагог. Загальні результати підвищення кваліфікаційного рівня педагогічного колективу за кваліфікаційними категоріями: «спеціаліст», згідно 9 тарифного розряду , 2 особи; «спеціаліст», згідно 11 тарифного розряду, 11 осіб; «спеціаліст», згідно 10 тарифного розряду, 4 особи;  «спеціаліст другої категорії», 2 особи; «спеціаліст першої категорії», 1 особа; «спеціаліст вищої категорії», 11 осіб. Мають педагогічне звання «Вихователь - методист» - 7 осіб. Показником доцільної кадрової політики в закладі є стабільність кадрового складу. Плинності педагогічних кадрів немає.

Забезпечення медичного обслуговування дошкільників. Протягом навчального року в закладі створено умови стосовно вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб»; виконано вимоги Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої  респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами від 11.11.2020 №1100); інших законодавчих актів з протиепідемічних заходів стосовно COVID-19; забезпечено  виконання Комплексного плану заходів щодо запобігання поширенню грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у закладі освіти; у випадках захворювання на COVID-19 дотримано «Алгоритм управлінських дій керівника закладу освіти м.Запоріжжя у разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з виявленням у учасників освітнього процесу ознак гострого респіраторного захворювання, реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти», затверджений директором департаменту освіти і науки Запорізької міської ради 25.08.2020.

На період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), в закладі забезпечено масковий режим; проводиться температурний скринінг дітей та працівників, щоденний медичний огляд дітей медичним персоналом закладу; моніторинг температурно-повітряного режиму; у період епідемічного підйому захворюваності на грип, ГРВІ, COVID-19 проводяться профілактичні, протиепідемічні та дезінфекційні заходи. Медичний кабінет забезпечено необхідними засобами, обладнанням (термометри, бактерицидні випромінювачі, дезінфекційні та антисептичні засоби, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту, тощо) та медичними препаратами для надання невідкладної допомоги.

Отримано ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, Наказ МОЗ від 13.05.2021 №919. Приділяється достатньо уваги медичному обслуговуванню дітей. Протягом року відстежується стан здоров’я дітей, рівень їх фізичної підготовленості у порівнянні з минулими роками. Чисельність дітей закладу на 01.05.2021 складає 368 дітей, з них ясла – 72, сад – 296. Соціальна група: інваліди дитинства – 2; діти з багатодітних сімей –24, малозабезпечених сімей – 3. Аналіз захворюваності свідчить, що діти вступають до дошкільного закладу вже маючи різні хвороби. Аналіз захворюваності дітей закладу за 2020 рік нижче попередніх років: загальна захворюваність складає 238 випадків на 1 000 – 648,5% проти  1485,4% в 2019 році; в структурі захворюваності: ГРВІ (73,6%),  гострий бронхіт (14,7%), вітряна віспа (11,3%), ГКІ(0,4%).

Забезпечення організації харчування дошкільників. Організацію харчування дітей в закладі здійснюється відповідно до Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом МОЗ та МОН України від 01.06.2005 № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ, затвердженої наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 № 298/227, наказу департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 02.12.2019 №468р «Про організацію харчування дітей у комунальних закладах дошкільної освіти та у дошкільних підрозділах закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя у 2020 році», інших нормативно-правових актів з питань організації харчування дітей.

Організовано 3 разовий режим харчування дітей в закладі. Харчування у  2020 році  організовано відповідно - 31983 дітоднів. Виконання натуральних норм харчування (ясла/сад), за 2020 рік складає: м'ясо, м'ясопродукти – 70 /78%; риба, рибопродукти – 111/96%; яйця – 100/100%; масло вершкове – 100/100%; молоко, кисломолочні продукти – 65/70%; сир кисломолочний – 80/103%; сир твердий – 88/92%; сметана – 110/100%; цукор – 100/100%; фрукти свіжі – 102/70%; овочі різні – 66/62 %, крупи – 100/100%, картопля – 96/83%, соки – 73/67%. Щоденне меню-розклад складається відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого директором закладу та погодженого Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області. Ведеться картотека страв, відповідно до двотижневого меню. Комірником своєчасно надаються заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, комісією з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини приймаються лише якісні продукти, згідно заявок. Упродовж року директор закладу здійснював контроль за організацією харчування дітей. Інформація про організацію харчування в закладі, розглядається на батьківських зборах, засіданнях Ради з організації харчування. Створено комісію з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування. У зв’язку з карантином, батьківська громадськість, не мала можливості входу на харчоблок і отримувала інформацію з питань харчування дітей в закладі через сайт, іншими  засобами зв’язку, індивідуальні консультації директора.

Директор щоденно контролює організацію харчування, дотримання вимог НАССР за напрямками: вимоги до зберігання продуктів харчування (якість продуктів харчування та продовольчої сировини, умови їх зберігання, дотримання термінів реалізації, виконання умов договору постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини); контроль санітарно - гігієнічного стану харчоблоку; закладка продуктів в котел; технологія приготування їжі та норми видачі готової продукції; видача готових страв на групи.

Персонал харчоблоку відповідає кваліфікаційним вимогам, забезпечений санітарним  та спеціальним відповідно до Санітарного регламенту для дошкільних закладів від 24.03.2016 №234 п.13, санітарний одяг замінюється при забрудненні відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах п.1.37, умови прання забезпечені. Організовано систематичне гігієнічне навчання персоналу харчоблоку  (Санітарний регламент, Інструкція з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах - 2 рази на рік; позапланове - при ускладненні епідситуації; за планом санітарно-просвітницької роботи – щомісячно). Гігієнічне навчання персоналу харчоблоку задокументовано (Лист обліку навчання працівників харчоблоку, під підпис). Організовано додаткове навчання персоналу харчоблоку, старшої медичної сестри щодо впровадження системи НАССР в роботу закладу із застосуванням презентаційних матеріалів, матеріалів тренінгів та прослуховуванням лекцій на сайті Prometheus.

Охорона праці. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці», з метою створення безпечних умов праці, освітнього процесу, реалізується державна політика в галузі охорони праці. Призначена особа (вихователь-методист), відповідальна за організацію роботи з ОП, безпеки життєдіяльності (Наказ від 13.08.2020 № 57). Затверджено План організаційно-технічних заходів щодо поліпшення умов праці, здоров’я працівників закладу на 2020-2021 н.р. (Наказ від 13.08.2020 № 51). В наявності Положення про навчання та перевірку знань з питань ОП, Програма навчання та перевірки знань з ОП, План заходів з ОП, Програма вступного інструктажу з ОП, Інструкції з ОП для усіх посад, професій та видів робіт,  згідно графіка проводиться навчання та перевірка знань з питань ОП для працівників закладу. В наявності Посадові інструкції для всіх категорій працівників. Затверджені інструкцій з електробезпеки, цивільного захисту (Наказ від 30.04.2021 № 47). Затверджені Правила внутрішнього трудового розпорядку, Колективний договір має розділу «Охорона праці». Ведеться журнал «Адміністративно – громадського контролю». Робочі місця відповідають санітарно-гігієнічним нормам, вимогам безпеки і охорони праці. Всі категорії обслуговуючого персоналу забезпечені спецодягом.

Забезпечення вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. В закладі створено умови  перебування дітей відповідно до Закону України «Про охорону дитинства»; Положення Міжнародної конвенції ООН «Про права дитини». Забезпечено дотримання  вимог Постанови КМУ України від 22.08.2018 №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі». Дотримано Порядок реагування на випадки булінгу (цькування), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти», вимоги наказу МОН України від 28.12.2019 №1646 «Про деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти». Організовано ознайомлення колективу закладу з Порядком забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які постраждали від жорстокого поводження, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах».

Проводиться систематична робота щодо збереження життя і здоров’я дітей. Затверджені інструкцій з безпеки життєдіяльності (Наказ від 30.04.2021 № 47), Інструкція з організації охорони життя та здоров’я дітей (Наказ від 30.08.2019 № 69). Проведено День цивільного захисту, Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та Тиждень безпеки дитини (Наказ від 04.09.2020 № 65) у квітні 2021 року. З дітьми  систематично проводились бесіди та ігри з БЖД.

В закладі забезпечено вимоги охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Систематично проводяться інструктажі з пожежної безпеки, охорони праці, навчання безпечної життєдіяльності, на робочому місці є інструкції з охорони праці, випадків порушення інструкцій з охорони праці немає. Забезпечено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та медичних вимог щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи.

Зміст контрольно-аналітичної діяльності 2020-2021 н.р. відповідає завданням річного плану, перспективному плану вивчення освітнього процесу, матеріали узагальнюються за підсумками контролю у формі довідок та наказів, розглядаються на виробничих нарадах, педагогічних радах. Управлінські рішення, прийняті протягом навчального року відповідають діючим нормативним документам. Накази та розпорядження видаються та своєчасно доводяться до відома працівників закладу. Здійснюється заохочення працівників. Порушень трудової дисципліни за навчальний рік немає.

Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу. Матеріально-технічну базу закладу зміцнено за рахунок позабюджетних коштів. За кошти депутатів у 2020-2021 н.р. проведено  заміну вікон (Галявинка, Дзвоник). За рахунок коштів Благодійного фонду протягом навчального року придбано господарських товарів – 26884.40грн., здійснено методичне забезпечення педагогічного процесу – 10694.37грн., забезпечено санітарні норми – 76790.39грн., придбано посуд - 2616.00грн. Проведено ремонти технологічного обладнання, сантехніки, ігрового обладнання на дитячих майданчиках; встановлено фіксатори на вікна з метою попередження травматизму; висаджено алею туй; придбано демонстраційний та роздавальний навчальний матеріал згідно віку дітей; придбано кварцеві лампи. Заклад забезпечено, за рахунок коштів Благодійного фонду, миючими та дезінфікуючими засобами. Санітарний стан приміщень закладу, ігрових майданчиків та території відповідає Санітарному регламенту. Дотримується режим прибирання, дезінфекції, кварцювання, провітрювання і  контролюється директором та сестрою медичною старшою.

Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю. В закладі налагоджена співпраця з громадськими організаціями, депутатами міської ради, організована робота батьківського комітету. Директор взаємодіє з головами батьківських комітетів груп, Правлінням Благодійного фонду стосовно підтримки матеріальної бази закладу, організації спільної праці по благоустрою, питань організації освітнього процесу, тощо. Рада дошкільного закладу залучена до управління діяльністю закладу, до складу Ради входять представники колективу та батьківської громадськості. Забезпечена дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Враховуються пропозиції, викладені батьківським комітетом, Радою, батьками.

 

Директор ДНЗ №101                                                                  Т.В.Мамунчак

Звітування директора перед педагогічним колективом

та громадськістю  за 2019-2020 н.р.

Законодавча база: Національна доктрина розвитку освіти. Наказ МОН України (п.3), від 28.01.05 р. N55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів". Примірне положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю від 23.03.2005 N178. Положення про дошкільний навчальний заклад. Мета звітування: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою. Поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень. Запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу закладу.

Створено збагачене предметно-розвивальне середовище: студія образотворчої діяльності, зала хореографії, музична зала; естетична насиченість приміщень закладу творами мистецтва – картини, гобелени, малі скульптурні форми. В кожній групі створено куточки естетичної спрямованості: образотворчий (малювання, ліплення, аплікація); музичний (записи творів класичної музики, дитячі музичні інструменти); театралізованої діяльності (атрибути лялькового театру); бібліотека з творами класиків дитячої художньої літератури, народними казками; пересувний міні-музей декоративно-ужиткового мистецтва, ляльок; різдвяних янголят, новорічних іграшок, писанки; інші предмети, що мають естетичну цінність.

Управління закладом базується на особистісно – зорієнтованих засадах,  спрямованістю на педагога, як  суб’єкта управлінського процесу, одночасно і виконавця і творця. Адже тільки високий рівень професіоналізму і єдність мети, гуманізм і взаєморозуміння створюють оптимальні умови для учасників освітнього процесу: дітей, працівників закладу, батьків.

Приділяється значна увага підвищенню кваліфікаційного рівня педагогічних працівників. Створена система  організаційного та методичного супроводу  професійного саморозвитку  педагогів, що забезпечує якість освіти дітей. На тренінгах, семінарах-практикумах, педагоги підвищують свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність безпосередньо в закладі.

Досвід роботи закладу «Організаційний та методичний супровід професійного розвитку педагогічного працівника в умовах закладу дошкільної освіти» представлено на міську виставку педагогічних технологій, 2020 рік.

Психолого-педагогічна просвіта батьків є важливою складовою діяльності закладу. Складена і реалізовується Програма психолого-педагогічної просвіти батьків «Джерело мудрості», метою якої є створення психолого-педагогічного середовища щодо підвищення батьківської компетентності та гармонізації дитячо-батьківських стосунків.

1. Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку. Проводиться  просвітницька робота серед батьків з питань підготовки дітей до школи. Забезпечено внутрішньо переселених осіб дошкільною освітою. Організовано співпрацю з колегіумом «Елінт» з питань наступності організації освітнього процесу (спільне засідання адміністрації та вчителів початкової школи колегіуму «Елінт» та ДНЗ №101, взаємовідвідування уроків та занять, розгляд питання наступності на виробничій нараді, ознайомлення батьків з чинним державним стандартом освіти, спільну виставку дитячих робіт, пересувну інформаційно-педагогічну бібліотеку щодо підготовки дітей до школи та куточок для батьків). У зв’язку з карантином на корона вірус обстеження дітей щодо готовності до школи не проводилось.

 2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

В закладі створено умови для повноцінної дошкільної освіти. Освітній процес організовано згідно Закону України “Про дошкільну освіту”, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, реалізується комплексна освітня програма “Дитина в дошкільні роки”, «Дитина». Забезпечено дотримання основних положень Міжнародної конвенції ООН про права дитини "Про охорону дитинства", інших нормативних актах у галузі дитинства.

2.1. Виконання Річних завдань закладу. Завдання Річного плану реалізовано протягом періоду вересень 2019 року – березень 2020 року та в літній період 2020 року. В організації ігрової діяльності керувались основними принципами гуманної педагогіки. Проведено заходи щодо формування валеологічної свідомості учасників освітнього процесу (свята, розваги, дні здоров’я). Організовано супровід підвищення професійного рівня педагогічних працівників.

2.1.1. Форми роботи з дітьми щодо реалізації річних завдань.

Освітній процес закладу базується на засадах  гуманної педагогіки. Для цього створені належні умови. Використовуються різні форми роботи з вихованцями  (заняття, вистави, свята, музичні заняття, заняття з образотворчого мистецтва).

Цікавою формою естетичного виховання дітей в закладі є Музична світлиця, де діти знайомляться з творчістю видатних композиторів (П.Чайковський, Д.Шостакович, Г.Свиридов, Д.Кабалевський, В.А.Моцарт, Е.Гріг, К.Сен-Санс.). У світовій практиці музичного виховання дітей відомою є методика К.Орфа, на яку ми спираємось при проведенні музичних занять та в театралізованій діяльності. Проводяться вистави за участі дітей з використанням методики К.Орфа.

Цікавими є досвід проведення занять щодо ознайомлення з творчістю відомих художників. Занурення у світ народної художниці Марії Приймаченко з незвичайними та фантастичними казковими квітами, дивовижними птахами та тваринами, ознайомлення з технікою розписів та з елементами її декору викликало у дітей бажання малювати за мотивами її творів. Кожна група виконує колективні роботи, надихані фантазією і творчістю М.Приймаченко. В закладі працює гурток образотворчого мистецтва -  «Творчі перлинки для малої дитинки».

В практику роботи закладу гармонійно увійшло проведення комплексних і інтегрованих занять спеціалістами - керівником гуртка образотворчого мистецтва, музичними керівниками, керівником гуртка хореографії. Такі заняття сприяють цілісному сприйняттю світу, спонукають дітей до експериментування з різними художніми матеріалами, звуками, рухами під музику, що забезпечує самовираженню дитини різними засобами мистецтва.

Дієвим засобом естетичного виховання дітей, який втілюється в нашому закладі, є виставки міні-музею. Засобами музейної педагогіки ми забезпечуємо передавання культурного досвіду на основі міждисциплінарного й поліхудожнього підходу через педагогічний процес в умовах музейного середовища, таким середовищем є експозиції, які створюються в закладі щомісячно.

 

Заклад співпрацює із мистецькими установами. У зустрічах музичної вітальні беруть участь вихованці музичної школи, проводяться виставки експозицій Запорізького краєзнавчого музею (Чарівний світ писанки, Різдвяні янголята, Гончарство), організовано екскурсії до Запорізької дитячої художньої школи (діти знайомляться з роботами художників Запорізького краю), до Дитячої бібліотеки (під час екскурсій діти переглядають виставки книг бібліотечного фонду, знайомляться з біографією і творами дитячих письменників і поетів, стають абонентами бібліотеки).

Вихованці закладу беруть участь в різних конкурсах естетичного спрямування, конкурсах, де умовою участі є виконання художніх робіт (малюнків, аплікації, конструювання, тощо). Участь в конкурсах: («Протидія насильству» - 10 дітей. «Заговори, щоб я тебе побачив» -  дипломанти. Міський екологічний конкурс (малюнок) «Наші менші друзі» - дипломант. Конкурс ДСНС очима дітей (малюнок) – 1 дитина, перше місце. Новорічна іграшка – 10 дітей. ДНС очима дітей, малюнок – 5 дітей, дипломанти. Всеукраїнська акція «Щаслива лапа» - 13 груп, дипломанти.)

2.1.2. Форми роботи з педагогами. Проведено 4 педагогічні ради згідно плану роботи закладу на яких розглядались актуальні питання діяльності закладу (організація освітньої роботи у новому навчальному році, формування валеологічної свідомості учасників освітнього процесу, супровід підвищення професійного рівня педагогічних працівників, підсумки роботи за 2019-2020 н.р.). Організовано освітні семінари для вихователів, семінар-практикум з підвищення рівня інформованості учасників освітнього процесу  про гуманну педагогіку, консультації фізкультурно-оздоровчого спрямування, консультації з питань організації освітнього процесу і фахового зростання, організовано методичний супровід вихователів-початківців, проведено колективні перегляди занять з різних видів діяльності, майстер класи для педагогів за освітніми лініями Базового компоненту, тощо. Під час карантинного періоду педагоги працювали дистанційно.

3. Гурткова робота. У 2019-2020 навчальному році для дітей дошкільного віку двічі на тиждень проводились заняття з малювання (4-6р.ж.). Організовано роботу гуртків:  образотворчого мистецтва  для дітей 5-6 р.ж.; «Казкової фізкультури» - 5 р.ж. Відео.

4. Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

Значна увага приділяється матеріально – технічному забезпеченню освітнього процессу. Заклад забезпечено наглядними посібниками, дидактичним матеріалом, методичною літературою, періодичними виданнями дошкільної освіти; систематично оновлюються іграшки, дитяча художня література. Здійснена оцінка існуючого розвивального середовища закладу. Розташування ігрового обладнання та інвентарю відбувається у відповідності до педагогічних вимог, із врахуванням віку вихованців. Предметно – розвивальне середовище відповідає сучасним вимогам.

4.1. Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу за рахунок коштів благодійного фонду.  Протягом року здійснено ремонт технологічного обладнання харчоблоку та пральні, заміна та ремонт сантехніки, заклад забезпечено миючими засобами, тощо. Господарські витрати - 29146.00 грн., діловодство - 6428,83 грн., забезпечення педагогічного процесу - 7048,00 грн., забезпечення санітарних норм - 73646,53грн., придбання посуду - 5284.00 грн. Проведено підготовку закладу до літнього періоду.

5.Додаткові джерела фінансування навчального закладу.

Залучено кошти депутатів: укладка плиткою підлоги павільону, заміна віконних блоків (10шт.), заміна балконного блоку (1шт), придбання інвентарю для харчоблоку.

6. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Середовище розвитку дітей – це не просто комплекс матеріально – технічних, санітарно – гігієнічних умов, що забезпечують організацію життя дітей і дорослих в ДНЗ. Це, насамперед комплекс психолого – педагогічних умов, що забезпечую високу якість знань, вмінь та навичок, які набувають дошкільники та позитивний психологічний мікроклімат, як умова гармонійного розвитку дітей. Середовищем розвитку дітей є кадрове забезпечення освітнього процесу. В закладі працює 28 педагогів. Мають кваліфікаційну категорію: «Молодший спеціаліст» згідно 9 тарифного розряду – 3 педагоги; «Молодший спеціаліст» згідно 11 тарифного розряду - 12 педагогів; «Спеціаліст 2 категорії» - 2 педагоги; «Спеціаліст 1 категорії» - 4 педагоги; «Спеціаліст Вищої категорії» - 7 педагогів; мають педагогічне звання «Вихователь-методист» - 7 педагогів.

Участь педагогів закладу в конкурсах: (Міська виставка педагогічних технологій «Організаційний та методичний супровід професійного розвитку педагогічного працівника в умовах закладу дошкільної освіти». Екологічний вектор. «Моя країна Україна». Технологічний парк художньо - педагогічних ідей». Акція «Щаслива лапа».)

7. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дошкільників та педагогічних працівників.

7.1. Забезпечення організації харчування дошкільників.

 

Завідувачем здійснюється систематичний контроль за організацією харчування дітей. Створено комісію з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування за участі голови батьківського комітету закладу, яка щотижня проводить контроль організації харчування за напрямками: дотримання вимог до зберігання продуктів харчування: якість продуктів харчування та продовольчої сировини, умови їх збереження, дотримання термінів реалізації; виконання умов договору постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини, контроль санітарно - гігієнічного стану харчоблоку, закладка продуктів в котел, технології приготування страв та норм видачі готової продукції, видача готових страв на групи. 

7.2. Забезпечення медичного обслуговування дошкільників.

Забезпечено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та медичних вимог щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі. Систематично здійснюються медичні огляди, антропометричні вимірювання, медичний контроль організації режиму дня, тощо. Медична документація ведеться згідно вимог МОЗ України. Забезпечено надання невідкладної медичної допомоги, заклад забезпечено медичними препаратами.

7.3. Забезпечення вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. В закладі забезпечено вимоги охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Систематично проводяться інструктажі з пожежної безпеки, охорони праці, навчання безпечної життєдіяльності, на робочому місці є інструкції з охорони праці, випадків порушення інструкцій з охорони праці немає. Випадків травматизму не зареєстровано. Забезпечено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та медичних вимог щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи.

7.4. Охорона праці. В закладі організовано службу охорони праці, систематично проводяться інструктажі з охорони праці, навчання безпечної життєдіяльності, на робочому місці є інструкції з охорони праці, випадків порушення інструкцій з охорони праці немає.

7.5. Соціальний паспорт закладу.  Проаналізовано соціальний статус сімей,  виявлено неблагополучні родини, батькам надавались консультації з питання виховання дітей. Соціальний паспорт: загальна кількість дітей – 377; дітей багатодітних сімей – 24 (в т.ч.: 3 дітей – 23; 4 дітей – немає; 5 і більше дітей – 1); малозабезпечених сімей – 7; неповних сімей – 28. Дітей під опікою: діти-сироти – немає, діти, позбавлені батьківського піклування – 2. Дітей-інвалідів – 3; дітей – чорнобильців – 1; дітей учасників бойових дій – 11. Забезпечено 47 дітей безоплатним харчуванням.

7.6. Стан дитячого травматизму. За період 01.09.2019 по 31.05.2020 не зареєстровано травматизму дітей.

8. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю. В закладі організована співпраця з громадськими організаціями, депутатами міської ради. Організована робота батьківського комітету. Завідувач звертається за допомогою до голів батьківських комітетів груп, Правління Благодійного фонду стосовно закупки та ремонту обладнання, організації спільної праці по благоустрою закладу, з окремих питань взаємодіі з батьківською громадськістю.

Рада дошкільного закладу залучена до управління діяльністю ДНЗ №101. До складу Ради входять представники колективу та батьківської громадськості.

 

9. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Враховуються пропозиції, викладені батьківським комітетом, Радою, батьками, письмових звернень батьківської громадськості, представників інших органів громадського самоврядування з питань діяльності навчального закладу за період з 01.09.2019 по 31.05.2020 не поступало.


Звітування завідувача перед педагогічним колективом

та громадськістю  за 2018-2019 н.р.

Законодавча база: Національна доктрина розвитку освіти. Наказ МОН України (п.3), від 28.01.05 р. N55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів". Примірне положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю від 23.03.2005 N178. Положення про дошкільний навчальний заклад. Мета звітування: Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою. Поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень. Запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.

Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу закладу.

1. Заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку. Здійснено обліку дітей від народження до 6 років та створення банку даних про чисельність дітей дошкільного віку згідно закріпленого мікрорайону. Розроблено план зустрічей з питань психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють щодо дошкільної освіти дітей, які виховуються в умовах сім’ї. Проводиться  просвітницька робота серед батьків з питань психолого - педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку. Забезпечено внутрішньо переселених 11 осіб щодо отримання дошкільної освіти. Співпраця з колегіумом «Елінт», в 2018-2019 н.р. проведено сумісні заходи: Спільне засідання адміністрації та вчителів початкової школи колегіуму «Елінт», адміністрації та вихователів груп 6 року життя дошкільного навчального закладу «Софія»: «Наступність та перспективність дошкільної та початкової освіти». Відвідування свят в колегіумі, 1 Вересня. Відвідування уроків у початковій школі. Круглий стіл: «Обговорення результатів адаптаційного періоду». Розгляд питання наступності між ДНЗ «Софія», колегіумом „Елінт” на виробничій нараді: «Підготовка дітей до школи». Ознайомлення батьків з чинним державним стандартом освіти. Вивчення запиту батьків на освітні послуги. Проведено змагання до дня міста, спортивне свято «Ми маленькі козачата». Проведено екскурсій у ЗНЗ. Організовано спільну виставку дитячих робіт ДНЗ та ЗНЗ. Організовано пересувну інформаційно-педагогічну бібліотеку щодо підготовки дітей до школи для батьків, вихователів; куточок для батьків «Крок до школи».

Загальні показники готовності дітей до навчання у школі 2019 р. Обстежено 84 випускника груп «Калинка», «Незабудка», «Галявинка». Шкільнозрілих дітей-(61д.) 73% випускників (діти, які мають високі і достатні показники). Средноьзрілих і шкільно не зрілих - (23 д.) 27% (діти, які мають середні і низькі показники). Всього по паралелі високий рівень готовності мають 15 дітей (18%) - це ті діти, у яких в розвитку пізнавальних процесів переважає високий рівень, соціально та емоційно зрілі. У цих дітей навчання в школі не буде викликати труднощів. Достатній рівень 45 дітей (54%) - це діти які готові до шкільного навчання, але у яких деякі з пізнавальних процесів ще не досить сформовані. У цих дітей навчання в школі може викликати певні труднощі пов'язані, наприклад, з сприйняттям матеріалу на слух, з недостатньою концентрацією уваги дитини, з невмінням чітко висловити свої думки, з недостатнім розвитком дрібної моторики. Середній рівень 16 дітей (19%). Низький рівень 8 дітей (9%) - це ті діти, які мають середні і низькі показники розвитку пізнавальних процесів. 

 2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

В закладі створено умови для повноцінної дошкільної освіти. Освітній процес організовано згідно Закону України “Про дошкільну освіту”, “Положення про дошкільний навчальний заклад”, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, реалізується комплексна освітня програма “Дитина в дошкільні роки”. Дотримуються основні положення Міжнародної конвенції ООН про права дитини "Про охорону дитинства", інших нормативних актах у галузі дитинства.

2.1. Виконання Річних завдань закладу. Завдання: продовжити роботу по створенню освітнього середовища на засадах  гуманної педагогіки; продовжити роботу щодо формуванню валеологічної свідомості  дитини шляхом:проведення занять з валеології, фізичної культури, свят і розваг,  днів здоров’я, прогулянки; створити переумови дієвої системи організаційно-методичного супровіду підвищення професійного рівня педагогічного працівника.

2.1.1. Форми роботи з дітьми щодо реалізації річних завдань.

На високому рівні проводяться заняття музично-естетичного циклу: музика, образотворче мистецтво. Організовано театралізовані види діяльності.     Для груп 3 р.ж. проведено 8 казок: «Колобок», «Курочка ряба», «Про хитру лисичку та жадібних ведмежат», «Маша та ведмідь», «Рукавичка», «Колобок, та лисичка», «Про солодку ріпку», «Ріпка». Для груп 4-6 р.ж. проведено 8 Казок: «Пригоди цибулино, за мотивами казки Д.Родарі, за К.Орфом», «Солом’яний бичок, за К.Орфом», театралізоване дефіле з використанням театральних костюмів: «Світ навколо нас», «Хитра лисичка та кмітливий журавель», «Історіїї білої хмаринки частина 1 Буркотуля, Вередуля», «Історіїї білої хмаринки частина 2, Шкоднюля», «Історіїї білої хмаринки частина 3, Жаднюля», «Історіїї білої хмаринки частина 3, Брехнюля».

Проведено тематичні тижні (10): «Тиждень В.Сухомлинського», «Тиждень БЖД», «Покровський»,  «Охорони дитинства, права і обов’язки дітей», «Святого Миколая», «Соборності України», «Софії Русовоїі», «Театральний», «Гуманної психології та педагогіки Ш. Амонашвілі», «Великдень». Організовано урочисті заходи (17): «День знань», «Всесвітній Подяки», «Міжнародний День Миру»,  «День Музики», «День українського козацтва», «Святого Миколая», «Доброти», «Гарного настрою», «Т.Г.Шевченко», «День дитячої книги»,  «Космонавтики», «День Землі», «Перемоги», «День сім’ї», «Вишиванки», «Міжнародний день захисту дітей», «День батьків».

Музичні світлиці для 5р.ж.: А.Моцарт, «Турецький марш», П.І.Чайковський», «Дитячий альбом», Г.Свиридов, мультфільм «Дощік», П.І.Чайковський,«Зимовий ранок», «Няніна казка», П.І.Чайковський, «Нова лялька», «Хвороба ляльки», Д.Кабалевський, «Клоун», П.І.Чайковський, «Мама»,«Пісня жайвора», А. Гречаніков, казка-концерт, «Весняна подорож Сашка», С.Майкопара,казка-концерт,«Пригоди метелика».

Музичні світлиці для 6р.ж.: Чарівний ното грай, заняття 1, Чарівний ното грай, заняття 2 «Нота ДО», Чарівний ното грай, заняття 3 «Нота РЕ», Чарівний ното грай, заняття 4 «Нота МІ», Чарівний ното грай, заняття 5 «Нота ФА», Чарівний ното грай, заняття 6 «Нота СОЛЬ», Чарівний ното грай, заняття 7 «Нота ЛЯ», Чарівний ното грай, заняття 8 «Нота СІ», Чарівний ното грай, заняття 9 «Зустріч ноток», протягом року юні музиканти музичної школи №5 виступали перед вихованцями з різноманітними концертами класичної та сучасної музики. Музичні свята та розваги 3-6р.ж. (9): День знань, свято Осені, Українські народні ігри, Новорічне свято, свято Миколая, 8 Березня, свято Прощання з садочком, свято Сонечка, свято Софії.

Виставки міні-музеїв (9): «Поробки з природного матеріалу», «Нестандартне спортивне обладнання», «Українські обереги», «Сила від хлібу, хліб від Землі», «Різдвяні янголята та ялинкові іграшки», «Конструктори», «Ляльки різних поколінь», «Цікаві ґудзики», «Старовинні світлини». Літературні вітальні: «Улюблені вірші дітей», «По сторінкам творів  Ш.Амонашвілі», «По сторінкам творів В. Сухомлинського про природу та тварин», «Повчальний зміст творів К.Ушинського», «По сторінкам творів В. Сухомлинського».

Стежинки до пізнання прекрасного. Відвідування закладів дитячої музичної школи, дитячої бібліотеки, музею бойової слави. Перегляд вистав лялькового театру, музичних вистав філармонії, драматичного театру.

Спортивні свята та розваги: «Поради лікаря Ай -болита»,  «Подорож в країну Смішариків», «Спортивне сімейне дозвілля в взимку», конкурси малюнків, підробок, фотокарток. Спортивні розваги: «Веселіше всіх грайте і здоров'я зміцнюйте», «Веселі старти», «Прогулянка в осінній ліс», «У гості до мишка», «Подорож в королівство чарівних м'ячів», «У пошуку скарбів», «Зимові забави», «Подорож з Незнайком», . «Помічники Діда Мороза», «Пливуть кораблики», «Олімпіада чекає дітей», «Подорож до гномів за секретами здоров'я».  Спортивні ігрові заняття: «Колобок», «Подорож в королівство чарівних м'ячів», «Ми пожежники», «Подорож в Спортландія», «Пожежні на вченні», «Подорож по чарівному лісі», Країна «Нехворійка». Фотовиставки: «Здорова дитина – щаслива родина», «Тато, мама,я спортивна сім’я». Відкриті заняття з участю школярів: «Ми маленькі козачата», «Я здоров’я збережу, сам собі допоможу».

2.1.2. Форми роботи з педагогами. Педагогічні ради: №1. Підсумки роботи закладу за літній оздоровчий період. Організація освітньої роботи в ДНЗ у 2018-2019н.р. №2.Формування валеологічної свідомості  дитини шляхом: проведення занять з валеології, фізичної культури, свят і розваг, днів здоров’я, прогулянки. №3.Результати роботи  по створенню освітнього середовища на засадах  гуманної педагогіки. № 4. Підсумки роботи закладу за 2018-2019 н. р. Виконання інваріативної частини БК.

Семінари для вихователів (3): Формування валеологічної свідомості  дитини. Основи морального виховання дошкільниківпсихологічний аспект. Побудова стосунків з дитиною на основі принципу гуманізму. «Способи подолання синдрому емоційного вигорання в педагогів». Майстер клас(1): Гуманна педагогіка, як сучасна педагогічна технологія -  з відкритими  показами занять. Освітня лінія «Особистість дитини», фізична культура. Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному розвитку», сенсорика. Освітня лінія «Дитина у світі культури». Круглий стіл(1): «У чаші дитини сяє зерно культури».

Тренінги: №1, №2 «Педагогіка розуміння». Консультації для вихователів естетичного спрямування (5): Планування освітньої роботи  згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти, комплексної додаткової освітньої програми «Дитина в дошкільні роки». «У взаємодії з музичним керівником». «Свято без стресу». «Вчитель-надихни мене на творчість». «Талановиті  та обдаровані».

Консультації для вихователів фізкультурно-оздоровчого спрямування (2):  «Співпраця інструктора з фізичної культури та вихователя під час проведення занять та участь вихователя святах і розвагах». «Формування валеологічної свідомості дітей дошкільного віку».

Консультації для вихователів з гуманної педагогіки(4):«Партнерська взаємодія педагога з дитиною». «Розвиток емоційного інтелекту у дітей». Педагогічна спадщина Ш.Амонашвілі. «Вчитель-надихни мене на творчість», за творами Ш.Амонашвілі.

Консультації для вихователів, Інваріантна частина Базового компоненту, консультації (4): «Планування освітньої роботи  згідно вимог Базового компоненту дошкільної освіти, комплексної додаткової освітньої програми «Дитина в дошкільні роки». «Організація роботи з ОП та БЖД». «Оздоровчий період особливості організації». «Формування комунікативних навичок».

Психологічний супровід освітнього процесу, консультації, тренінги (6): «Розлучення і дитина». «Авторитет батьків та його вплив на виховання дитини в сім'ї». «Розвиток емоційного інтелекту у дітей». «Дитячі страхи». «Мультфільми та їх вплив на психіку дитини». «Як полегшити адаптацію до дитячого садка. Правила для батьків».

Підготовка дітей до школи(1): «Рекомендації батькам майбутніх першокласників».

Школа становлення молодого вихователя-початківця (9 занять):

Організація дитячого колективу, організація роботи з батьками, планування роботи на місяць, планування освітнього процесу, планування занять та роботи вихователя протягом дня, організація другої половини дня, сучасні інноваційні технології в роботі вихователя з дітьми, «Будування  эффективного спілкування та взаємодії з вихованцями», «Сумісна робота садка і сім’ї», «Особистісно - орієнтована модель навчання», «Заняття з валеології».

Колективні перегляди занять з різних видів діяльності (16):

Формування валеологічної свідомості  дитини шляхом:проведення занять з валеології, фізичної культури, свят і розваг, днів здоров’я, прогулянки: Спортивне свято для дітей 6р.ж., Подлубна А.А.; Заняття з валеології для дітей 4-6р.ж.:,Бугаєва Ю.В., Тимоніна В.А., Алекса Н.М.; Заняття з фізичної культури 3-6р.ж.:Суєтіна Ю.Д., Зайковська Є.О., Меклеш О.В., Сукмановська О.А. Розвага 6р.ж. Губська Т.П.; День здоров’я 4р.ж.: Нікітіна О.Г.; Прогулянка 6р.ж.: Клипка В.Ю.

З гуманної педагогіки: «Основи морального – виховання дітей дошкільного віку на засадах гуманної педагогіки»: Єгорова Л.М., Тягунова Г.І., Мирошниченко Л.М.,Берлінова Л.П., Головко О.М., Біловош В.Д., Меклеш О.В., Тимоніна В.А.

Майстер класи для педагогів за освітніми лініями Базового компоненту:

Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», заняття «Введення в світ кількості, логіки, простору і часу», Тимоніна В.А.; Освітня лінія «Мовлення дитини», заняття «Грамота», Клипка В.Ю.; Освітня лінія «Особистість дитини», фізична культура, Подлубна А.А.; Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному розвитку», сенсорика, О.А.Сукмановська; Освітня лінія «Дитина у світі культури», малювання, керівники гуртків. У лютому 2019року на базі ЗДО №101 «Софія» відбулася зустріч з керівником проекту з гуманної педагогіки «Як любити дітей» - Круком Станіславом Леонідовичем.

3.Гурткова робота. У 2018-1019 навчальному році для дітей дошкільного віку двічі на тиждень проводились заняття з малювання (4-6р.ж.). Організовано роботу гуртків:  образотворчого мистецтва  для дітей 5-6 р.ж.; «Казкової фізкультури» - 5р.ж. Відеозвіт.

4. Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

4.1. Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу за рахунок коштів благодійного фонду.  Протягом року здійснено ремонт технологічного обладнання харчоблоку та пральні, заміна та ремонт сантехніки, заклад забезпечено миючими засобами, тощо. Господарські витрати-62788.70 грн., діловодство-11203,94грн., забезпечення педагогічного процесу-6722,00грн., забезпечення санітарним благоустроєм, всього - 76364,32грн. Проведено підготовку закладу до літнього періоду. Фотозвіт.

5.Додаткові джерела фінансування навчального закладу.

Заплановано, згідно кошторису, бюджетні кошти на 2019 рік: предмети, матеріали, обладнання, інвентар – 2724грн., оплата послуг - 153705 грн., миючі засоби -2724грн.; комунальні послуги, заробітну плату працівників, 40 відсотків від вартості харчування дітей в закладі. Заплановано ремонт заготівельного цеху харчоблоку за кошти місцевого бюджету – 98000грн.

Залучено кошти Б.Ф. «Сонечко». Залучено кошти депутататів: ремонт дощатої підлоги павільонів (20000 грн. – депутат Просол М.В.), придбання сушильної машини (40000 грн. – депутат Балашов С.М.), заміна віконних блоків (10000 грн. – депутат Афанасьєв О.В., 25000 – депутат Максимов В.І.).

6. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки. Освітній процес забезпечує педагогічний колектив, який налічує 30 педагога (в т.ч. 1 педагог в декретній відпустці): завідувач, вихователь – методист, 23 вихователя, 5 фахівців. Плинності кадрів немає.

Якісний склад педагогів: вища освіта – 17 особи (57%), неповна вища освіта – 2 особа (7%), базова освіта – 11 осіб (36%). Якісний склад згідно результатів атестації в дошкільному закладі. Курсову перепідготовку, відповідно до плану пройшли 100% педагогів, які атестувались. Кваліфікаційні категорії педагогів: спеціаліст вищої категорії – 7 осіб (25%), спеціаліст І категорії – 3 осіб (10%), спеціаліст ІІ категорії – 5 осіб (17%), спеціаліст - 3 осіб (10%), молодший спеціаліст -12 (38%),  звання  «Вихователь – методист» – 7 осіб (25%).

У 2018-2019 н.р. атестувалося 4 педагога: встановлена кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» - 1 особа,  «Спеціаліст ІІ категорії» - 1 особа, підтверджена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» - 1 особа, підтверджено педагогічне звання «Вихователь-методист»- 1 особа,  встановлено 9 тарифний розряд-1 особа.

Заклад брав участь у конкурсах: «Моя країна Україна» (Гайдаш А.В. - перше місце Коломиченко О.В., Бугаєва Ю.В.,  Тимоніна В.А.- третє місце.);   районний конкурс «Світ дошкілля. Методист року», Подлубна А.А. (третє місце); «Україна –рідний край» ( Мамунчак Т.В.- друге та третє місця); Технологічний парк художньо -педагогічних ідей» ( Гайдаш А.В.- друге та третє місця); Акція «Щаслива лапа» (прийняло участь 10 педагогів, які отримала сертифікати); районний конкурс «Зірочки дошкілля» («Співи», «Гра на музичних інструментах»  «Виразне читання» - друге та третє місця ); районний конкурс «Перлинки Запорізького краю» (співи – друге  місце); районний конкурс «Заговори, щоб я тебе побачів» -  диплом учасника конкурсу; міський екологічний конкурс (малюнок) «Наші менші друзі» - дипломант; ДСНС очима дітей(малюнок) – перше місце.

7. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дошкільників та педагогічних працівників.

7.1. Забезпечення організації харчування дошкільників.

Для забезпечення дітей повноцінним харчуванням складається меню на 2 періоди року: літньо-осінній і зимово-весняний. Розподіл добового харчового раціону на окремі прийоми їжі становить: на сніданок     25 %, обід — 35, на полудень — 15 і на вечерю — 25 % енергетичної цінності добового раціону. Щодекади аналізується виконання норм харчування дітей (білки, жири, вуглеводи) різних категорій. Систематично контролюються щомісячні і поточні заявки на продукти харчування з урахуванням фактичної кількості дітей та норм харчування.

З метою попередження харчових токсикоінфекцій, гострих кишкових захворювань працівники харчоблоку, суворо дотримуються всіх гігієнічних вимог щодо технології кулінарної обробки харчових продуктів, забезпечують правильне зберігання і строки реалізації, санітарно-гігієнічних нормативів у приготуванні їжі. Упродовж 2018-2019 н.р. року спеціалісти санітарно-епідеміологічної служби, «Держпродспоживнагляду», управління освіти, завідувач закладу здійснювали контроль за організацією харчування дітей.

Створено комісію з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування у складі: Голова комісії: - старша медична сестра ДНЗ, Бучковська М.К. Члени комісії: вихователь – методист Коломиченко О.В., голова батьківського комітету – Павлюк Л.А. Затверджено Положення про організацію роботи комісії з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування дітей у ДНЗ. Комісія з адміністративно-громадського контролю за організацією харчування щотижня проводила контроль організації харчування за напрямками: дотримання вимог до зберігання продуктів харчування: якість продуктів харчування та продовольчої сировини, умови їх збереження, дотримання термінів реалізації; виконання умов договору постачальниками продуктів харчування та продовольчої сировини, контроль санітарно - гігієнічного стану харчоблоку, закладка продуктів в котел, технології приготування страв та норм видачі готової продукції, видача готових страв на групи. Виконуються фінансові показники харчування (у період 01.01.2019 - 3 1.05.2019 вартість харчування становить для дітей раннього віку – 28грн.24коп, дошкільного віку – 42грн.42коп.).

7.2. Забезпечення медичного обслуговування дошкільників.

Забезпечено контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних та медичних вимог щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дитсадку; обстеження дітей спеціалістами поліклініки; професійні консультації. Систематично здійснюються медичні огляди старшою медичною сестрою Бучковською М.К., антропометричні вимірювання, медичний контроль організації режиму дня, тощо. Медична документація ведеться згідно вимог МОЗ України. Забезпечено надання невідкладної медичної допомоги, заклад забезпечено медичними препаратами (придбано на суму - 1761,80грн.

7.3. Забезпечення вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм. Заклад забезпечено миючими засобами - 61525,50грн., дезінфектантами; проведено дезінсекцію харчоблоку, дератизацію підвалу.

Заклад забезпечено вогнегасниками згідно протипожежних норм, 2 рази на рік проводяться планові інструктажі з пожежної безпеки, проведено практичні заняття для працівників щодо дій при пожежі. До ТВО направлено лист щодо установки протипожежної сигналізації. Виконано перевірку та випробування пожежних; перезарядку вогнегасників.

7.4. Охорона праці. Коломиченко О.В. – керівник служби з охорони праці. Склад  постійно діючої комісії з перевірки знань з питань охорони праці  працівників ДНЗ: Голова комісії – Мамунчак Т.В., завідуюча ДНЗ № 101   Члени комісії: Коломиченко О.В. – керівник служби з охорони праці, вихователь-методист, Бенівчак Л.В. – заступник завідуючої по господарству; Бучковська М.К. – старша медична сестра; Берлінова Л.П.– вихователь, голова  профспілки закладу. Систематично проводяться інструктажі з охорони праці, навчання безпечної життєдіяльності, на робочому місці є інструкції з охорони праці, випадків порушення інструкцій з охорони праці немає.

7.5. Соціальний паспорт закладу.  Проаналізовано соціальний статус сімей; виявлено неблагополучні родини, батькам надавались консультації з питання виховання дітей. Забезпечено 47 дітей безоплатним харчуванням. Соціальний паспорт: загальна кількість дітей – 375; багатодітних сімей –18 (в т.ч.: 3 дітей – 17; 4 дітей – немає; 5 і більше дітей – 1); дітей з багатодітних сімей – 26; малозабезпечених сімей – 4; неповних сімей – 30 (кількість дітей з неповних сімей – 30). Дітей під опікою: діти-сироти – немає, діти, позбавлені батьківського піклування – 3. Дітей-інвалідів – 4; дітей – чорнобильців – 2; дітей учасників бойових дій – 10.

7.6. Стан дитячого травматизму. За період 01.09.2018 по 31.05.2019 не зареєстровано травматизму дітей.

8. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями. Спільна робота із батьківським комітетом забезпечує функціонування закладу в оптимальному режимі. Голови батьківських комітетів груп погоджують з завідувачем усі важливі питання організації освітнього процесу, матеріального забезпечення закладу. Завідувач звертається за допомогою до Голів батьківських комітетів груп, Правління Благодійного фонду стосовно закупки та ремонту обладнання, організації спільної праці по благоустрою закладу, з окремих питань взаємодіі з батьківською громадськістю.

Рада дошкільного закладу залучена до управління діяльністю ДНЗ №101. До складу Ради входять представники колективу та батьківської громадськості. Вихователі: Чехлова Т.В., Хмельова Т.О., Берлінова Л.П.; Бугаєва Ю.В., Данілєвська Т.М., Нікітіна О.Г.; Головко О.М., Тягунова Г.І., Мирошниченко Л.М.., Єгорова Л.М.; Клипка В.Ю., Алекса Н.М., Губська Т.П. Батьківський комітет: Стрєлков Д.В., Урсол А.А., Бавикін М.С.;  Яворська Д.С., Пархоменко В.О., Мержинський Є.К.; Шиян Ф.М., Першин Д.Ю., Черняк І.О., Катан М.О.; Павлюк Л.А., Котелевець В.В.,  Дзюба Є.В. Голова батьківського комітету ДНЗ №101 - Павлюк Л.А.

9.Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Керівник враховує в роботі зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, Радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування. Письмових звернень батьківської громадськості, представників інших органів громадського самоврядування з питань діяльності навчального закладу за період з 01.09.2018 по 31.05.2019 не поступало.

 

4.1. Зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу за рахунок коштів благодійного фонду.  Залишок на 01.09.2018 - 1256,62грн. Прихід за період 01.09.2018 по 31.05.2019 - 188044,52грн. Витрата за період 01.09.2018 по 31.05.2019 - 187047,20грн. Залишок на 01.06.2019 - 2253,94 грн.

Господарські витрати, всього - 62788.70 грн. Господарські товари - 27144,54грн. Електротовари – 13633.36грн. Сантехнічні товари - 10022,00грн. Оплата за стругання пиломатеріали - 750,00грн. Ремонт грузопідйомника - 1230,00грн. Страховка ДПД - 800,00грн. Чекова книжка – 70.00грн. Ремонт водогону - 1500.00грн. Ремонт даху складу – 3598.80 грн. Двері – 4040.00грн.

Діловодство, всього -11203,94грн. Оплата за заправку картриджів - 1778,00грн. Оплата за канцелярські товари - 7841,79грн. Оплата за інтернет, послуги зв'язку - 1584,15грн.

Забезпечення педагогічного процесу, всього  6722,00грн. Журнали (періодичні видання)3779,00грн. Журнали (плани освітнього процесу) - 1935.00грн. Оплата за виготовлення інформаційних листівок - 1008,00грн.

 Забезпечення санітарним благоустроєм, всього - 76364,32грн. Миючі засоби - 61525,50грн. Ремонт технічного обладнання - 3514,33грн. Медична техніка, препарати - 1903,32грн. Сода для харчоблоку - 346,50грн. Фарба для покраски обладнання - 8440.00грн. Камерне знезараження речей - 634.67грн. Посуд -7349.00грн. Ведення бухобліку - 22620,24грн.